Про мене

     Вчитель вищої категорії, звання «старший вчитель». Навчалась на географічному факультеті Львівського національного університету ім. Івана Франка.
     Під час навчання багато мандрувала і цікавилась туристсько-краєзнавчою роботою.
     Після закінчення навчання у 1984 році почалася педагогічна діяльність на посаді вчителя географії у Куровичівській ЗОШ І-ІІІ ст. В школі було організовано туристсько-краєзнавчий гурток, під час роботи з яким разом з учнями, мандруючи, вивчали свій рідний край, брали участь в обласних туристичних змаганнях пішохідного туризму. Здобували перемоги на кращу туристичну пісню, туристичний побут, туристсько-краєзнавчу мандрівку на значок «Юний турист» і «Турист СРСР».
     Любов до рідної землі і вивчення свого краю продовжила у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №4. Понад 20 років працюю в даній школі на посаді вчителя географії. Мандрівки – це моє життя. Основним кредо моїм вважаю слова Григорія Сковороди – «Пізнай свій край, себе, свій рід, свою землю, - і ти побачиш свій шлях у житті». Золочівщина – земля Маркіяна Шашкевича. Багато цікавих маршрутів складено по вивченню свого рідного краю. Мої учні брали участь у сходженні на Білу гору, присвяченому 200-річчю від дня народження М. Шашкевича, а також відвідували неодноразово музей в с. Підлисся.
     Рекомендую усім відвідати такі цікаві місця: Лиса гора (пам’ятка природи), гора Вапнярка (найвища точка Золочівщини), Золота підкова (Золочівський, Підгорецький, Олеський замки), Свята гора, Музей - Криївка УПА, Чорна кераміка (с.Гавареччина), Поморянський замок , музей Романа Купчинського, УСС (с. Розгадів Зборівський р-н) і, звичайно ж, наші улюблені Українські Карпати. З 1994 р. туристична команда Золочівської ЗОШ I-IIIст. №4 постійно приймає активну участь у заходах і конкурсах обласних сходжень учнівської молоді Львівщини на гору Маківку, гору Ключ, гору Лопату. Першим дипломом Львівська організація юних туристів нагородила 17-18 квітня 1994р. за сходження команди на г. Ключ. 
     А потім була і гора Маківка, і гора Високий верх, і гора Путище (сходження було присвячено 150-річчю з дня народження Івана Франка), і перемоги у конкурсах «Фарбований лис очима учасника», сходження на гору Ключ, участь і перемоги у конкурсах присвячених 100-річчю з дня народження Богдана-Ігоря Антонича, сходження на гору Маківку присвячено 120-років з дня народження Олени Степанів, участь та перемоги у конкурсі «Нею пишалась Україна». 
     Нещодавно участь у конкурсах та зайняте I місце у загальнокомандному заліку конкурсної програми учнівської молоді Львівщини на гору Лопату (19-21 вересня 2014р.). Пісні, знання історії свого краю, власна поезія учнів, туристсько-краєзнавча робота, постійна участь і досягнення в обласних заходах і конкурсах. 
     Цікавими є мандрівки туристсько - краєзнавчого гуртка школи у високогір’я Карпат: г. Говерла, с. Тухля, Захар Беркут, г.Тростян, Сколівські Бескиди, Кам’янецький водоспад, Урицькі скелі (Тустань), Бубнище (Скелі Довбуша), с. Криворівня, Шешорські водоспади, Манявський Скид, Манявський водоспад, Яремчанський водоспад, Долина нарцизів і багато, багато інших.
     Любов до природи, раціональне її використання, економне використання природних ресурсів і ведення здорового способу життя – ось основні постулати, яких я навчаю учнів на своїх уроках.
     Досягнення є у викладанні улюбленої географії, зокрема: багато випускників навчались і навчаються на географічних факультетах Києва, Львова та Тернополя. Учні успішно здають ЗНО з географії (Хала Леся - 200 балів, студентка Київського національного університету ім.Т.Шевченка (географічний факультет), Галай Микола – 197 балів, студент Банківського інституту (Львів), Галай Андрій -197 балів, студент Банківського інституту (Львів), а також переможці районних та обласних олімпіад (Недільська Тетяна, Ковлига Оксана, Саміда Ірина, Возниця Василь, Гнатюк Марія, Лаптош Олена, Пастух Мар’яна, Швець Ольга, Коноваленко Марія, Тарнавський Юрій, Проць Наталія, Кравчук Люся, Вашкович Зоряна, Боршовська Наталія, Мацелюх Марта, Ясіновська Мар’яна, Галай Тарас, Чорнодольська Любов, Мартинишин Анастасія, Левкуц Володимир, Котович Юрій, Нагірна Надія, Городиловський Олександр, Хала Леся, Ковалик Павло, Галай Андрій, Ковальчук Юлія, Кармазин Зоряна (студентка географічного факультету Львівського національного університету ім.Івана Франка), Галай Юлія (студентка Тернопільського педінституту), Мартиняк Ірина – переможець багатьох районних олімпіад, призер обласних олімпіад, конкурсів, географічних турнірів.

Немає коментарів:

Дописати коментар